Sukces - tylko dobre wiadomości

Efekty akcji:

Japońska firma rezygnuje z handlu mięsem wielorybów.

30 maja 2007
Czwarta co do wielkości w Japoni, firma zajmująca się sprzedażą mięsa z wielorybów Kyokuyo, ogłosiła, że kończy z tym procederem. Jest to odpowiedź na kampanię Humane Society International, Environmental Investigation Agency (EIA) i International Fund for Animal Welfare (IFAW).
Kampanię, która odniosła ten sukces dzięki mailom i petycjom !!!
Kyokuyo jest dostawcą sushi na rynek amerykański, a więc decyzja wydaje się mieć na celu głównie zadowolenie amerykańskich klientów, jednakże niesie konsekwencje dla wielorybnictwa w Japoni.
Poza tym nie bez znaczenia jest fakt, że Kyokuyo ogłosiło swoją decyzję w czasie spotkania IWC na Alasce - gdzie Japonia walczy o podwyższenie limitów na połowy wielorybów !!
czytaj:Wieloryby i delfiny

Chiny utrzymają zakaz handlu produktami z tygrysów.

31 maja 2007
Beijing - Chiny zapowiedziały, że utrzymają zakaz handlu produktów z tygrysów. Rząd chiński powziął nawet decyzję o międzynarodowej współpracy mającej na celu ratowanie tygrysów.
Chiński odpowiednik ministra do spraw ochrony środowiska zapewnił dziennikarzy z Reuters, że rząd chiński na pewno nie zwróci się o zniesienie zakazu na najbliższym posiedzeniu CITES, króre odbędzie się w czerwcu w Hadze.
Międzynarodowe organizacje szacują, że na wolności pozostało już około 5 - 7 tysięcy tygrysów, przy czym większość żyje na terenie Indii. W Chinach ponad 5 tysięcy tygrysów jest trzymana w niewoli !!
czytaj Tygrysy

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.