OGŁOSZENIA
prariedog1.gif

24.11.2008 Avaaz is coming to Poland

Dear Avaaz members in Poland,

Can you volunteer with us during the next few weeks?

Next week, the Avaaz team will be heading to Poznan to engage in the UN climate conference that is taking place from Dec 1 – Dec 12. It's a crucial meeting, where representatives from every country on earth will determine the human response to climate change. We're planning a range of events and campaigns around the meeting, but really need your help to make them happen. There are many ways you can contribute to bringing global voices for climate action to Poland, here's just a few examples:

* Translation of our new Polish site
* On site translation for the Avaaz team at press conferences and with documents
* Helping with logistics: finding printers to print t-shirts, banners and press releases etc…
* Doing media research and outreach
* Helping coordinate events
* Helping coordinate other volunteers

We need to start preparing this week! If you have ANY TIME to spare from now until December 12th, and can help us, please send an email to gro.zaava|nanzop#gro.zaava|nanzop including your name, times that you are available, proximity to Poznan, any instant messenger account you have (Skype, Gtalk, MSN, etc), your mobile number and, of course, a little about yourself!

With hope,

Ben, Iain and the rest of the Avaaz team

P.S. We also have an availability for a temporary paid position of a "runner" while in Poznan. This will be someone on the ground with a vehicle who can drive the Avaaz team around and pick up materials for the team and drop them off at various locations as well as assisting with general coordination. If you know of anyone in Poznan who may be interested, please let us know.

4 czerwca 2008, godz.: 14:00, ul. Gagarina 34 w Warszawie

Protest przed Ambasadą Austrii przeciwko łamaniu praw człowieka w związku z aresztowaniami austriackich aktywistów prozwierzęcych

O świcie 21 maja 2008 oddziały antyterrorystyczne wtargnęły w różnych miastach Austrii do ponad dwudziestu mieszkań i dokonały brutalnych aresztowań 10-ciu osób zajmujących się prawami zwierząt, m.in. dr Martina Ballucha, prezesa austriackiej organizacji VGT (Stowarzyszenie Przeciwko Fabrykom Zwierząt).

Aresztowania dotknęły łącznie 7 organizacji, skonfiskowano komputery, telefony komórkowe i dokumentację, nad którą aktywiści pracowali całe lata. Choć policja twierdzi, że zatrzymań dokonano na podstawie §278a austriackiego Kodeksu Karnego, czyli podejrzenia o przynależność do organizacji przestępczej, do dnia dzisiejszego przetrzymywanym nie postawiono zarzutów. Prawnicy aresztowanych złożyli oficjalne skargi przeciwko austriackiej policji z powodu wielokrotnego łamania praw człowieka. Siedmiu aktywistów podjęło strajk głodowy. Na stronie http://www.vgt.at/presse/news/2008/news20080527_1_en.php dr Martin Balluch przedstawia swoje oficjalne stanowisko dotyczące aresztowań.
Ruch obrońców zwierząt działa w Austrii bardzo prężnie. Do dnia dzisiejszego udało się wprowadzić zmiany w ustawodawstwie takie jak zakaz hodowli zwierząt na futra, zakaz występów dzikich zwierząt w cyrkach, zakaz klatkowego hodowania królików na mięso i zakaz chowu klatkowego kur tzw. nieśnych. Istnieje podejrzenie, że aresztowania te mają na celu zdyskredytowanie ruchu obrońców zwierząt w tym kraju.

Aktywistów potraktowano jak niebezpiecznych przestępców, a nawet gorzej, gdyż po brutalnym aresztowaniu z użyciem nieuzasadnionej siły, nie przedstawiono im nawet zarzutów, a od dwóch zatrzymanych pobrano wbrew ich woli DNA.

4 czerwca 2008, o godzinie 14:00, pod Ambasadą Austrii przy ul. Gagarina 34 odbędzie się protest przeciwko łamaniu praw człowieka, z którym mamy do czynienia w przypadku aresztowań austriackich aktywistów.

Chcemy przyłączyć się do fali protestów, które miały już miejsce w Austrii, Niemczech, Szwecji. Austriacka Partia Zielonych skrytykowała austriacką prokuraturę za niepostawienie zarzutów zatrzymanym i odmawianie prawnikom dostępu do dokumentacji. My również nie pozostaniemy obojętni wobec ataku na wolności słowa i łamania prawa do stawania w obronie zwierząt - istot, które same obronić się nie mogą.

Dariusz Gzyra
Stowarzyszenie Empatia

9 maja o godzinie 15:30 w Warszawie PSI PRZEMARSZ POD AMBASADĘ CHIN

W związku z okupacją Tybetu i zbliżającą się Olimpiadą, Chiny są w tej chwili stale obecne w relacjach mediów. Kiedy na portalu dziennik.pl przeczytaliśmy tekst „Cały kraj morduje bezpańskie psy” ( http://tiny.pl/4jzs ) i zobaczyliśmy przerażający film pokazujący bestialstwo wobec zwierząt, postanowiliśmy działać.

9 maja o godzinie 15:30 rozpocznie się Warszawie przemarsz pod Ambasadę Chin, połączony z przekazaniem niezwykłego i kontrowersyjnego prezentu. Akcja ma na celu protest wobec masowemu zabijaniu psów i kotów w Chinach, w ramach jak to eufemistycznie określono, porządkowania kraju przed Olimpiadą. Oprócz praw człowieka, w Chinach nagminnie łamane są również podstawowe prawa zwierząt. Nie chcemy i nie możemy pozostać wobec tego obojętni! Przeczytaj więcej:
http://empatia.pl/str.php?dz=3&id=616

Wolontariusze pilnie potrzebni!!!!!

Ta Fajna Fundacja ze Stoczka Łukowskiego jest w dalszym ciągu w niezwykle trudnej sytuacji. Eksmitowany nielegalnie z budynku założyciel fundacji Piotr Nalepa mieszka obecnie w stajni z końmi i psami. Wodę musi dowozić beczką, nie ma funduszy na owies i leki dla koni, z których jeden jest w ciężkim stanie. Konieczna jest pomoc wolontariuszy, którzy przyjadą do Stoczka i umożliwią panu Nalepie udanie się do Warszawy w celu załatwiania spraw fundacji i przede wszystkim pozyskania środków finansowych od dotychczasowych sponsorów fundacji.
Bardzo prosimy o pomoc właśnie poprzez pojechanie do Stoczka i zajęcie się zwierzętami. Kontakt do p. Piotra Nalepy: 502 661 161, oraz Adama Gaca, zajmującego się tą sprawą członka Empatii: 505 032 472

14 marca 2008 demonstracja pod Ambasadą Kanady

Główna demonstracja przeciwko rzezi fok zorganizowana przez Viva! Akcja dla Zwierząt odbędzie się w Warszawie 14 marca 2008 o godzinie 14:30 pod Ambasadą Kanady przy ul.Pięknej 2. Serdecznie zapraszamy! Pomóżcie nam swoją obecnością wzmocnić siłę przekazu kampanii przeciw okrucieństwu! Osoby, które chciałyby nam pomóc oplakatować Warszawę przed demonstracją bardzo prosimy o kontakt z Martą, tel. kom: 509 977 984

Dołącz do akcji EARTH HOUR

29 marzec 2008 - EARTH HOUR - akcja mająca na celu zwrócić uwagę na problem globalnego ocieplenia i zachęcić świat do działania - sama wymiana żarówek na energooszczędne to wielki krok w kierunku zminiejszenia naszego udziału w globalnym ociepleniu klimatu.
Rok temu akcję przeprowadzono w Australii - w Sydney na godzinę wyłączono światła w budynkach publicznych i domach prywatnych, wyłączono światła na Harbour Bridge i w słynnym budynku opery. Obliczono, że dzięki temu zużycie energii w Sydney spadło o 10.2% co równa się usunięciu z dróg 48 tysięcy samochodów na jedną godzinę.

http://www.earthhour.org/

Stop rzezi fok! 2008

Już w połowie marca kolejna odsłona protestu przeciwko rzezi fok w Kanadzie. Jak co roku roześlemy Wam darmowe materiały, które będziecie mogli wykorzystać podczas akcji w swoich miastach. Zapisy zostały już uruchomione, a formularz znajduje się na stronach Fundacji Viva!, która współorganizuje z nami akcję, pod adresem: http://www.zamow.viva.org.pl/ .

Zapraszamy również na stronę: http://empatia.pl/str.php?dz=101 ,
na której znajduje się mnóstwo informacji dotyczących polowań i protestów.

Zachęcamy także do podpisania petycji na stronie: http://www.petycje.pl/1209 .

Więcej informacji na temat tegorocznego protestu przeciwko rzezi fok wkrótce!

20 grudnia - DZIEŃ RYBY

DAJ KARPIOWI ŚWIĘTY SPOKÓJ!

http://www.empatia.pl/ryby/index.php

0.jpg

Dzien Ryby (20 grudnia) ustanowilismy juz na poczatku dzialania naszego stowarzyszenia, w roku 2003. Nie oznacza to oczywiscie, ze jestesmy pionierami akcji polegajacych na upominaniu sie o zainteresowanie tymi zwierzetami, ktore niestety sa wyjatkowo zle traktowane. Podobne akcje maja juz swoja tradycje. Ustanawiajac ten dzien, chcielismy jednak, aby stanowil swoista kulminacje. Dzien, w ktorym wspolnie upominamy sie o zwierzeta, ktorym odmawia sie nie tylko prawa glosu, ale i zdolnosci do odczuwania bolu! Mamy nadzieje, ze Dzien Ryby stanie sie trwala czescia kalendarza ludzi wrazliwych i ciekawych swiata. Tego dnia, podczas akcji ulicznych zorganizowanych w wielu miastach, przekonujemy, ze ryby nie sa przedmiotami. Naszym celem jest zmiana potocznego wyobrazenia o nich, uswiadomienie, ze sa delikatnymi i wrazliwymi stworzeniami, ktorym, wedle slow Ustawy o ochronie zwierzat, rowniez naleza sie „poszanowanie, ochrona i opieka”. Bedziemy przekonywac, ze najlepszym sposobem unikniecia rzezi ryb jest wybor diety wegetarianskiej.

Z Ustawy o ochronie zwierzat:

Art. 1 pkt. 1
Zwierze, jako istota zyjaca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzecza. Czlowiek jest mu winien poszanowanie, ochrone i opieke.

Art.6 ust. 1
1. Nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierzat oraz znecanie sie nad nimi jest zabronione.

Art. 34 ust 4 pkt. 2
Zabrania sie:
2) usmiercania zwierzat kregowych przy udziale dzieci lub w ich obecnosci

Art. 35 ust.1
1. Kto zabija zwierze z naruszeniem przepisow art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 albo zneca sie nad nim w sposob okreslony w art. 6 ust. 2, podlega karze pozbawienia wolnosci do roku, ograniczenia wolnosci albo grzywny.

169.jpg

"Niemy krzyk" - nowy raport Empatii
Zapraszamy do odwiedzenia stron poświęconych raportowi "Niemy krzyk" - http://www.ryby.raport.empatia.pl Znajdziecie w nim podsumowanie grudniowej akcji dokumentowania warunków, w jakich sprzedaje się żywe ryby. Przedświąteczna masakra i jej zdjęcia, a także filmy, opisy i opinie naukowców. Przekażcie dalej informację o raporcie.

W dziale "Do obejrzenia" również możecie znależć nową galerię zdjęć, tym razem zrobionych w supermarkecie Real: http://empatia.pl/str.php?dz=75

Jeśli chcecie wziąć udział w naszej akcji możecie zorganizować coś na własną rękę (choćby rozdawanie pokserownych ulotek) lub sprawdzić, czy coś jest organizowane w Twojej miejscowości, i przyłączyć się do innych osób.

8 grudnia - Międzynarodowy Dzień Akcji

Info: Greenpeace
8 grudnia ludzie z calego swiata biora udzial w Miedzynarodowym Dniu Akcji, w tym roku poswieconym zmianom klimatycznym. Dodatkowo w tym terminie trwa miedzynarodowa konferencja poswiecona zmianom klimatu na Bali, gdzie znajduja sie rowniez nasi przedstawiciele./Obszerniejsze informacje znajdziesz ponizej/
My tez sie wlaczamy w te dzialania z pomyslem wlepkowym, organizacja stoisk informacyjnych i happeningow na temat globalnego ocieplenia.
Na czym polega nasze dzialanie?
W wielu miejscach publicznych napotykacie zielono-biale tabliczki informacyjne z napisem "wyjscie ewakuacyjne" lub z ludzikiem biegnacym do wyjscia. Nasze dzialanie polega na umieszczaniu dodatkowych naklejek obok tych informacyjnych. Obok tabliczki "wyjscie ewakuacyjne" pojawia sie doklejone informacje "zostanie zalane. Powstrzymaj zmiany klimatu" a obok ludzikow pojawia sie naklejki z wieksza liczba ludzikow uciekajacych przed wielka fala z podobnym napisem. Jesli chcesz otrzymac takie naklejki do wykorzystania w Twoim miescie 8 grudnia napisz do mnie, podajac ilosc naklejek /ile sztuk kazdego rodzaju/ i dokladny adres, pod ktory je przesle, otrzymasz tez wiecej informacji na temat tego dzialania. Do dzialania zapraszamy osoby pelnoletnie. Na zgloszenia czekam do 4 grudnia do godziny 14.00 /musze zdazyc je wyslac, tak aby doszly na sobote/.

Dodatkowe informacje na temat Konferencji ONZ i Mandatu Balijskiego

Dlaczego konferencja na Bali jest tak ważna?

W czasie najbliższych negocjacji klimatycznych ONZ w grudniu tego roku na Bali będzie decydowała się przyszłość Protokołu z Kioto – jedynego światowego mechanizmu, który może skutecznie powstrzymać niebezpieczne zmiany klimatu.
Negocjacje te powinny być przełomem w dotychczasowej debacie i muszą zakończyć się przyjęciem mandatu, który będzie podstawą dla przyszłego porozumienia – tzw. Mandatu Balijskiego. Bez przyjęcia tego mandatu świat ryzykuje, że nie zdąży dogadać się przed upływem pierwszej fazy Protokołu z Kioto w 2012 roku. Fiasko grudniowej konferencji oznaczać może dalszy wzrost emisji i utracenie szans na uratowanie ludzkości od katastrofy.

Co to jest Mandat Balijski?

Mandat Balijski to przepis na wzmocniony Protokół z Kioto oraz kalendarz prac nad nim.
Podstawowym założeniem Mandatu jest utrzymanie wzrostu średniej globalnej temperatury poniżej 2 st C, co jest zdaniem naukowców niezbędne, aby zapobiec najczarniejszym scenariuszom. Do realizacji tego celu potrzebne są następujące warunki:

Światowe emisje dwutlenku węgla muszą do 2015 roku osiągnąć poziom kulminacyjny, a następnie zacząć spadać.
Kraje rozwinięte muszą zmniejszyć swoje emisje gazów cieplarnianych o co najmniej 30% do 2020 roku i 80% do roku 2050.
Do Protokołu z Kioto muszą zostać włączone nowe państwa:
oNowouprzemysłowione kraje o wysokim dochodzie takie jak Meksyk, Południowa Korea, Singapur i Arabia Saudyjska powinny zobowiązać się, że po 2012 roku zaczną zmniejszać swoje emisje, aby wspólnie z innymi krajami zmniejszyć je o 30% do 2020.
oKraje rozwinięte powinny zachęcać kraje szybko rozwijające się (takie jak Chiny, Brazylia, Indie czy RPA), by przystąpiły do systemu handlu emisjami lub podjęły inne zobowiązania mające na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych (np. w sektorze energetycznym).
Powinien powstać Fundusz na rzecz Rozwoju Czystych Technologii finansowany przez kraje rozwinięte i wspierający kraje rozwijające się w przechodzeniu na czyste technologie w zakresie energii odnawialnej i efektywności energetycznej.
Należy wprowadzić Mechanizm Redukcji Wycinania Lasów, który zapewniałby fundusze potrzebne do tego by zdecydowanie ograniczyć wycinkę lasów w ciągu najbliższych 15 lat. Jednak ograniczenie wycinania lasów musi być traktowane jako działanie dodatkowe. Głównym musi pozostać zmniejszanie emisji w przemyśle.
Musi powstać plan działań przystosowujących do zmian klimatu wraz z funduszem przeznaczonym na ten cel.
Powyższy pakiet musi być przyjęty do 2009 r.

Co może zrobić Polska?
Choć Polska jako członek Unii Europejskiej nie podejmuje samodzielnie decyzji na Konferencji Stron Protokołu z Kioto, to jednak uczestniczy w wewnętrznych dyskusjach UE, w czasie których ustalane jest wspólne stanowisko Unii i ma wpływ na jego kształt. Jeśli rząd będzie wspierać dążenie Unii do bycia liderem w negocjacjach klimatycznych i w czasie dyskusji poprze przyjęcie postulatów Mandatu Balijskiego, pomoże w osiągnięciu postępów w negocjacjach. Jeśli jednak zdecyduje się na torpedowanie wysiłków UE, jak to starał się robić przed tegorocznym Szczytem Wiosennym poprzedni gabinet, może doprowadzić do osłabienia stanowiska Unii i tym samym zmniejszenia szans na przyjęcie ambitnego porozumienia.

A co z Chinami?
Kraje które ratyfikowały Protokół z Kioto zgodziły się co do tego, że odpowiedzialność za obecne zmiany klimatu ponoszą główne kraje uprzemysłowione, a kraje rozwijające się potrzebują czasu zanim zaczną redukować emisje. Dlatego też kraje rozwinięte zgodziły się podjąć pierwsze kroki na rzecz ochrony klimatu, zanim dołączą do nich inne państwa, np. Chiny czy Indie. Prezydent George Bush i australijski premier, John Howard usprawiedliwiają brak swoich działań argumentując, że to Chiny powinny zacząć zmniejszać emisje. Są jednak w pełni świadomi, że Chiny zaliczają się do kategorii krajów rozwijających się, które obecnie nie są zobowiązane do redukcji emisji. Należy jednak pamiętać, że Chiny niedawno podjęły się realizacji prawnie wiążących celów dotyczących energii odnawialnej i wydajnego użytkowania energii. W tym zakresie zakładają ambitniejsze cele niż Stany Zjednoczone i Australia, a nawet Polska.

Czy Kioto wygasa?
Protokół z Kioto jest nadal aktualny, a jego mechanizmy zostały wdrożone w wielu krajach. Europejski System Handlu Emisjami pozwala krajom unijnym na handel emisjami dwutlenku węgla, a Mechanizm Czystego Rozwoju umożliwia przepływ funduszy na projekty w zakresie energii odnawialnej i oszczędzania energii z bogatych do ubogich krajów i jednoczesne wypełnianie własnych zobowiązań.
Wkraczamy właśnie w pierwszą fazę Protokołu z Kioto, która będzie trwała od 2008 do 2012 r. Po roku 2012 wygasa właśnie pierwszy okres zobowiązań i dlatego świat musi jak najszybciej ustalić cele jakie będą obowiązywać po roku 2012, czyli w drugim okresie zobowiązań.

Podsumowanie
Protokół z Kioto jest jedynym skutecznym sposobem redukcji emisji i radzenia sobie ze zmianami klimatu. Greenpeace apeluje do świata o gotowość do działań i uzgodnień w trakcie grudniowego spotkania na Bali w kwestii wyznaczenia ostatecznego terminu za dwa lata i negocjowania procesu zmierzającego do uzgodnienia drugiej fazy Protokołu z Kioto.

DZIEŃ BEZ FUTRA 25 listopada 2007 r.

138.jpg

Jak co roku od początku istnienia Empatii, listopad poświęcamy problemowi zabijania zwierząt dla futer. Już w 25 listopada obchodzimy kolejny Dzień bez Futra. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji. Jeśli chcecie wspólnie z nami uświadamiać ludzi, że zabijanie miliona zwierząt co roku w Polsce tylko dla kaprysu posiadania ich futra jest barbarzyństwem i powinno być zdelegalizowane, wejdźcie na stronę: http://www.empatia.pl/futro/zapisy.php i wypełnijcie starannie (!) formularz.

Jak zwykle prześlemy Wam darmowe ulotki, które będziecie mogli wykorzystać w akcjach w swoich miastach. Przyjmowanie zgłoszeń zamykamy 15 listopada, więc nie zastanawiajcie się zbyt długo.

reddragon.gif

Podpisz petycję przeciw hodowli i zabijaniu zwierząt dla futer oraz promocji futer naturalnych w mediach:

http://www.petycje.pl/2695

Tę samą petycję możecie ściągnąć ze strony http://www.empatia.pl/futro/do_pobrania.php , wydrukować, powielić i zbierać podpisy. Wypełnioną prześlijcie na adres Empatii.

Więcej o akcji Dzień bez futra na stronie: http://www.empatia.pl/futro/aktualnosci.php

179.jpg

Empatia prosi o wsparcie akcji skierowanej do redakcji Wysokich Obcasów (wyd Agora) o zaprzestanie promowania futer naturalnych. Na stronie http://www.empatia.pl/futro/aktualnosci.php?id=589 list Dariusza Gzyry (Empatia) do redakcji WO. Własne maile do redakcji WO możecie przesyłać na adres: lp.aroga|p-ysacbo#lp.aroga|p-ysacbo.
**Wysokie Obcasy to tygodnik dodawany do jednego z najbardziej poczytnych dzienników Gazeta Wyborcza.

Akcje dla zwierząt z schronisk - potrzebna wasza pomoc

Bardzo proszę zagłosujcie na skierniewickie schronisko a dokladnie na Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt.
Zakończenie akcji przewidziane jest na dzień 31 sierpnia, chyba, że wcześniej uzyskamy min. 500 ważnych głosów.
A tu jest o skierniewickim schronisku:
http://www.arka.strefa.pl/Skierniewice/Skierniewickie-schronisko.html
1 głos=1 kg karmy dla biedakow bezdomnych, schroniskowych. Skierniewickie zwierzeta ze schroniska mają w ten sposob szanse otrzymać 500kg karmy!!
Jest to bardzo duża pomoc dla poszkodowanych juz przez ludzi, porzuconych,
oddanych do schroniska(18-sto letni psiak ostatnio był oddany!)bezdomnych psow.
W schronisku obecnie przebywa 100 psow.
Dla KAZDEGO psiaka ze skierniewickiego schroniska to przekazanie dla niego 5 kg karmy! Wesprzyjcie je, głosując na nie!

Po zarejestrowaniu na forum:
http://www.forum.molosy.pl/register.php
otrzymasz na e-mial, aktywację swojego konta, aktywujemy i:
oddajemy swoj glos tu:
http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=8316
W imieniu psiakow ze skierniewickiego schroniska, dziękuje!
Proszę przeslijcie do znajomych itp i namówcie aby tez zagłosowali!


Co miesiąc Krakvet organizuje głosowanie na schronisko lub fundację, która otrzymuje wsparcie ze strony sklepu. W tym miesiącu do wygrania jest spory zapas karmy i wybranych akcesoriów.
Głosowanie trwa do 30 sierpnia.
Jeśli możecie, bardzo proszę zgłosujcie na Fundację Felis z Lublina. http://www.fundacjafelis.pl/o_fundacji/o_fundacji.html
W chwili obecnej Fundacja bardzo potrzebuje wsparcia - obecnie opiekuje się setką kotów i kilkoma psami.

Można oddać głos z jednego numeru IP (komputera) i jednego adresu mailowego. Bardzo proszę w przypadku firm, które na wyjściu mają jedno i to samo IP (spytajcie admina Waszej sieci), korzystajcie wyłącznie z prywatnych adresów mailowych i głosujcie wyłącznie z komputerów domowych.
Warunkiem oddania głosu jest zarejestrowanie się i zalogowanie na forum sklepu internetowego www.krakvet.pl

Podaję dokładną instrukcję:

Tutaj można sie zarejestrować:

http://www.krakvet.pl/forum/profile.php?mode=register&sid=4d212969ccbbbff633c9741a620c18fe

Nastepnie logujemy się (jak otrzymasz mail na podane przez Ciebie podczas rejestracji konto z aktywacją konta i zaktywujesz je klikając link zamieszczony w mailu)

http://www.krakvet.pl/forum/login.php?redirect=privmsg.php&folder=inbox

Potem wchodzimy na strone:

http://www.krakvet.pl/forum/viewforum.php?f=4

Wchodzimy w pierwszy temat od góry (przyklejony): Głosowanie na schronisko……….a wyświetli sie ankieta.

Głos oddajemy poprzez kliknięcie białego kółeczka przy nazwie -Fundacja Felis.

Głos bedzie ważny jak zobaczysz komunikat, ze Twój głos został zarejestrowany.

Liczymy na Wasze głosy !!!!!!

Jeśli nie możecie oddać głosu, widzicie tylko wyniki, to znaczy, że nie jesteście zalogowani!

Dziekujemy w imieniu kotów i psiaków ktore są pod opieką Kasi!

Ptasi azyl potrzebuje wolontariuszy!!!

Szukani sa wolontariusze do Ptasiego Azylu, godziny pracy: od rana do wieczora, codziennie potrzebne sa rece do pracy.
bezposredni kontakt do Azylu i dr.Kruszewicza:

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie
ul. Ratuszowa 1/3, 03-461 Warszawa
tel. +48 22 6702207
Please note my new e-mail address:
lp.waw.ooz|zciwezsurk.jezrdna#lp.waw.ooz|zciwezsurk.jezrdna

Dla Doliny Rospudy Warszawa 12 Maja godz.11.45

Informacja Akcji Zielona Wstazka
W najblizsza sobote 12 maja w Warszawie, zapraszamy wszystkich na Parade Schumana - manifestacje poparcia jedności Europejskiej.
Parada rozpoczyna sie w samo poludnie na placu Bankowym, planowane zakonczenie wszelkich atrakcji i koncertow okolo 17-tej. Parada przejdzie ulicami Marszałkowską - Świętokrzyską i dotrze na Nowy Świat , gdzie zbudowane zostanie Miasteczko Europejskie. Bedziemy w poblizu sceny za stanowiskiem ambasady RFN po stronie ulicy Chmielnej pod billbordem z Rospuda.
W najblizsza sobote 12 maja zbieramy sie o godzinie 11.45 pod pomnikiem Stefana Starzynskiego na placu Bankowym !
Prosimy o przyniesienie zielonych wstazek oraz plakatow dla siebie i dla innych do rozdawania.
Wstazki radze wczesniej pociac i przekluc szpileczka lub agrafka, to znacznie zwieksza efektywnosc rozdawania. Plakaty moga byc profesjonalne lub nabazgrane kredka na papierze, wazne by przekazywaly nasza idee oraz nawiazywaly do Unii Europejskiej, najlepiej w dwoch jezykach - polskim i angielskim. Przeciez torfowisko jest dobrem wszystkich Europejczykow, a Unia nas wspiera, warto podziekowac Unii Europejskiej i panu Stavrosowi oraz zachecic do dalszej pomocy.
Los torfowiska Rospudy jest wciaz niepewny, a media juz sie znudzily tematem, musimy pokazac, ze my nie zapomnielismy, musi nas byc widac! Przyprowadzcie rodziny i znajomych!
O godz. 12.00 wyruszymy razem z reszta pochodu i dojdziemy do Miasteczka Europejskiego na Nowym Swiecie, gdzie zbieramy sie pod plakatem z dolina Rospudy. Zachecamy do drukowania i rozdawania ulotek, przypinania wstazek oraz po prostu tlumaczenia przechodniom, ze obwodnica przyjazna ludziom i przyrodzie jest lepsza dla wszystkich - zwlaszcza osobom bez dostepu do komputera, do ktorych wciaz dociera tylko oficjalna propaganda.

III Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu 14-20.05.2007 r.

Akcje przygotowują wolontariusze w własnym zakresie w swoich miastach. Akcji patronuje empatia i viva-akcja dla zwierząt.
Poniżej link do strony z listą organizatorów. Odszukaj swoje miasto, sprawdź co jest planowane, skontaktuj się z organizatorem - na pewno potrzebuje Twojej pomocy. Jeśli nie ma tam twojej miejscowości może warto rozpatrzyć organizację - wszelkie ulotki, plakaty do pobrania na stronie:

http://www.wegetydzien.pl/lista.php

TORUń ZAPRASZA
12-20.05.2007 Tydzień Wegetarianizmu Toruń
12 maja godz. 20:00-otwarcie Tygodnia Wegetarianizmu, koncert benefitowy na rzecz przytuliska dla zwierząt Przystań Ocalenie w Tychach (http://przystanocalenie.pl/), zagrają: Utopia - melodyjny punk rock z Olsztyna, No reason why- Hardcore / Punk Trójmiasto(http://www.myspace.com/noreasonwhy3m ), po koncercie imprezę poprowadzi Dj Tomek , wegańskie jedzonko, stoisko informacyjne, bilety: 8zł. Pilon, Bulwar Filadelfijski 1 * 13 maja godzina 13:00- happening połączony z akcją informacyjną, Rynek Staromiejski (pod Pomnikiem Kopernika) * 14 maja godz. 20:00-performance Xawiera Bayle : "Wyspy" oraz o 21:00 -otwarcie wystaw: "Różnica" i "On animals" oraz pokaz filmów, wegański poczęstunek, stoisko informacyjne, klub NRD, Browarna 6, wstęp wolny * 15 maja godz. 18:00-wykład "Wege kuchnia makrobiotyczna", ok.godz.19:00- warsztaty kuchni wegańskiej - "Etyka, zdrowie i alternatywa na jednym talerzu" klub Babie Lato,ul. Mostowa 10, wstęp wolny * 16 maja godz. 16:30- warsztaty medycyny alternatywnej godz. 18:00-wykład lekarki - Grażyny Ziółkowskiej: "Dlaczego ekowegetarianizm to rozsądny wybór?", klub Babie Lato, Mostowa 10, wstęp wolny * 17 maja godz. 18:00-projekcja filmów w kinie Orzeł: "PRAW(D)A ZWIERZĄT" PLUS wegański poczęstunek, stoisko informacyjne, cena:4 zł za cały seans: * 18-19:30- Earthlings - Mieszkańcy ziemii (2003),USA, 90min, reż.Shaun Monson, muz. Moby, Nagrody na festiwalach za najlepszy film dokumentalny: Artivist Film Festival 2005, Boston International Film Festival 2005, San Diego Film Festival 2005 * 19:30- 21:00- Oaza pokoju (Peaceable Kingdom)/ Tribe of Heart, USA,2004 , 77 min, muz. Moby * 21:00- 21:30 - przerwa na poczęstunek oraz dyskusje, spotkanie z członkami Stowarzyszenia Empatia oraz Fundacji Viva!Akcja dla zwierząt. * 21:00- 22:00- filmy wykonane przez organizacje Viva!Akcja dla zwierząt,People for the Ethical Treatment of Animals (PETA): Nie w Moim imieniu (pol., ok.10min), Kwik rozpaczy (pol., 4:54) Free me (USA, 2:29) Chew on this (USA, 3:41, napisy polskie) Testing 1-2-3 (USA, 3:16, napisy polskie) Futro (USA, 5:56, Stella McCartney, polski lektor) Liberation Now (USA, 3:23) Animal Rights (Anglia, 22:04) * 18 maja godz. 17:00- wykład oraz prezentacja na temat Corridy w wykonaniu j: "Tradycja czy tortura?" , plus wegański poczęstunek, Piwnica pod Aniołem, Rynek Staromiejski 1 wstęp wolny. * 19 maja godz. 20:00-koncert benefitowy na rzecz przytuliska dla zwierząt Przystań Ocalenie w Tychach ( http://przystanocalenie.pl/), zagrają: Siddharta - reggae Wrocław(http://www.siddhartha.glt.pl/), Degrengolada- punk/ska/reggae Toruń(http://www.degrengolada.xt.pl) , Remedy- hard core/ punk, Aleksandrów Kujawski (http://www.remedy.band.pl), po konciercie imprezę w rytmach dub/reggae/ska prowadzi Dj Tomek - ( Pub RZUFŁ/ Mielno), wegańskie jedzenie, klub studencki Zeppelin bilety: 9zl * 20 maja * godz. 14:00- Impreza towarzysząca- Rowerowa Masa Krytyczna (Wyjazd z Rynku Nowomiejskiego), * godz. 20.00 - zakończenie Tygodnia Wege: uroczyste otwarcie nowego Infoshopu -centrum kultury alternatywnej w Toruniu -Wieczór wegańskich frykasów oraz pokaz filmów , WSZYSTKICH GOŚCI TEGO WIECZORU PROSIMY O PRZYNOSZENIE WEGAŃSKICJ SMAKOŁYKÓW: PLANOWANA WIELKA WYŻERA!!! PRZYNIEŚCIE RÓWNIEŻ PRZEPISY NA CIEKAWE WEGAŃSKIE POTRAWY Baszta, ulica Podmurna 30/4, wstęp wolny.

24.04.07 Międzynarodowy Dzień Przeciw Wiwisekcji TORUŃ

godz. 14.00 - HAPPENING, Rynek Staromiejski (Pod Kopernikiem)
godz. 19.00 - POKAZ FILMÓW O TEMATYCE ZWIĄZANEJ Z WIWISEKCJĄ, klub Piwnica Pod Aniołem.

Festiwal „Dla Ziemi” 20-21 kwietnia, CDQ, ul. Burakowska 12, Warszawa

Z okazji Dnia Ziemi odbędzie się dwudniowy cykl otwartych warsztatów i prelekcji przygotowany przez ZIELONY KOLEKTYW i Greenpeace Polska.
min. sobota 21 kwietnia godz. 16.30-18.00 – Dolina Rospudy spotkanie przygotowane przez Greenpeace Polska

pełen program: http://poland.indymedia.org/pl/2007/04/28021.shtml
W trakcie imprezy odbędzie się zbiórka odpadów komunalnych (baterie, akumulatory)
po warsztatach koncerty min. Inner Terrestials, Kabaret Starszych Punków, Alians, Buzu Squat, Masskotki

19 kwietnia (czwartek) pokaz filmu o Rosudzie Opole

godz. 20.15 w auli Katedry Biosystematyki Uniwersytetu Opolskiego przy ulicy Oleskiej 22 w Opolu

STOP RZEZI FOK! 17-19 marca w Krakowie i Toruniu

W imieniu Stowarzyszenia Empatia i Krakowskiej Loży Kulturalnej serdecznie zapraszamy na akcję STOP RZEZI FOK! w Krakowie. Akcję rozpoczynamy happeningiem, który rozpocznie się 18 marca o godz. 15:00 pod Barbakanem (niedziela). W poniedziałek, tj. 19 marca o godz. 18:00 zapraszamy na odczyt dotyczący rzezi fok w Kanadzie oraz na krótkie filmy prezentujące problem masowego zabijania fok. Odczyt i pokaz filmów odbędzie się w Massolit Books przy ul. Felicjanek 4 w Krakowie.

Toruński oddział Stowarzyszenie Empatia, Viva! Akcja dla zwierząt oraz lokalni aktywiści zapraszają na akcję STOP RZEZI FOK! dnia 17 marca o godzinie 14:00 pod Pomnikiem Kopernika w Toruniu. Wyraź swój sprzeciw wobec tego barbarzyństwa! Kontakt: lp.airetni|laminaorp_ajcka#lp.airetni|laminaorp_ajcka
Więcej o akcji: http://empatia.pl/str.php?dz=101

czwartek 15 marca Warszawa!!!
Główna demonstracja "Stop rzezi fok", połączona z przekazaniem Ambasadorowi Kanady podpisów pod petycją żądającą zakazu polowań na foki, będzie miała miejsce w Warszawie 15 marca (czwartek) o godz. 15:00. Miejsce: pod Ambasadą Kanady przy ul. Pięknej 2/8.
(wiad.empatia)

Potrzebni wolontariusze do przygotowania i rozdawania ulotek - Grudziądz i okolice
15 marca Akcja Fundacji Viva i Stowarzyszenia Empatia "Stop rzezi fok"
kontakt

Potrzebni wolontariusze do rozdawania ulotek - Grudziądz i okolice
kampania WWF - przekaż 1% podatku
kontakt

15 marca Wykład na Uniwersytcie Śląskim nt. Doliny Rospudy

Wykład na Uniwersytecie Śląskim! 15.03.2007 (czwartek) „Via Baltica – beton w bagnie” wykład mgr inż. Jana Jakiela ze Stowarzyszenia SISKOM Wkład odbędzie się w auli Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ przy ul. Bankowej 9 o godzinie 16.00

9 marca Londyn

Demonstracja w obronie Doliny Rospudy w Londynie Piatek, 9 marca, godz. 16.30 przed Ambasada RP w Londynie (47 Portland Place, London).

4 marca dla Doliny Rospudy

Gdańsk

W niedziele 04 marca o godz. 13.00 w Gdansku na ulicy Dlugi Targ przy fontannie Neptuna rozpocznie sie kolejny wiec przeciwko budowie drogi ekspresowej przecinajacej Doline Rospudy.

WROCLAW:

"Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pozyczamy ja od naszych dzieci "

Zapraszamy wszystkich na wiosenna przejazdzke - akcje: "Rowerem dla Rospudy"

Chcemy w ten sposob zamanifestowac sprzeciw wobec niszczenia Doliny Rospudy i pokazac, ze przyroda nie jest nam obojetna.
Spotykamy sie w niedziele 4 marca pod iglica pod Hala Ludowa przed godz. 12. W poludnie wyruszamy sciezkami rowerowymi w kierunku Rynku. Wszyscy z jakims zielonym akcentem. O 13 zaczyna sie manifestacja pod pregierzem, na ktora rowniez zapraszamy. A o 17 w Instytucie Zoologicznym (ten sam budynek, co Muzeum
Przyrodnicze) bedzie wyklad prof. Faltynowicza i film o Dolinie.
Calosc organizuje grono studentow biologii i ochrony srodowiska UWr. oraz czlonkowie Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot.

Do zobaczenia
Gosia Rudy

BIALYSTOK:

Akcja poswiecona Rospudzie jest inicjatywa obywatelska na rzecz pogodzenia racji mieszkancow Augustowa z ochrona unikatowej ostoi przyrody.

Nie oceniaj! Wysluchaj na czym polega alternatywny wariant przebiegu drogi i wlacz sie do akcji.
Przyjdz na manifestacje!

Dopoki w Dolinie stoja drzewa i nic nie zakloca jej spokoju, dopoty warto zrobic wszystko, zeby nie dopuscic do zniszczenia tego miejsca.
Dolacz do nas!
Zacznij dzialac!

SOBOTA 3.03.2007 r. godz. 13.00 PLAC POD RATUSZEM

ZAPRASZAMY!!!

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.